ଦିଶା ସାଲିଆନ କେଶ ରେ ନେତା ନୀତେଶ ରାଣେ ଖୋଲିଲେ ବଡ ରହସ୍ୟ, ‘8 ଜୁନ ପାର୍ଟିରେ ଜଣେ ନେତା ବି ଥିଲେ ସାମିଲ…

ସିବିଆଇ ଦିଶା ସାଲିଆନ୍ ମାମଲାର ତଦନ୍ତ ଆରମ୍ଭ କରିଛି ଏବଂ ସୁଶାନ୍ତ-ଦିଶା ମାମଲା ସଂଯୁକ୍ତ କି ନାହିଁ ତାହା ଜାଣିବା ପାଇଁ ସିବିଆଇ ନିୟୋଜିତ ଅଛି। ସେପଟେ ଗତକାଲି ଏକ ନ୍ୟୁଜ ଚ୍ୟାନେଲରେ ବିଜେପି ନେତା ନୀତେଶ ରାଣେ ଅନେକ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟଜନକ ତଥ୍ୟ ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି ଏବଂ ଦିଶା ସାଲିଆନଙ୍କୁ ହତ୍ୟା କରାଯାଇଛି ବୋଲି ଦାବି କରିଛନ୍ତି। ଦିଶା ସାଲିଆନ୍ ମାମଲାରେ କଥାବାର୍ତ୍ତା କରି ନୀତେଶ ରାଣେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ତାଙ୍କର ସମସ୍ତ ପ୍ରମାଣ ଅଛି ଯାହା ପ୍ରମାଣ କରିପାରିବ ଯେ ଦିଶାଙ୍କୁ ହତ୍ୟା କରାଯାଇଛି। ରାଣେଙ୍କ ଅନୁଯାୟୀ ଦିଶା ଏକ ପାର୍ଟୀକୁ ଯାଇଥିଲେ ଏବଂ ଏହି ପାର୍ଟିରେ 2 ଜଣ ବଲିଉଡ ହିରୋ, ଜଣେ ରାଜନେତା, ଏବଂ ଜଣେ ଅଭିନେତ୍ରୀଙ୍କ ଭାଇ ଯୋଗ ଦେଇଥିଲେ। ତାଙ୍କର ଜଣେ ବନ୍ଧୁ ଦିଶାଙ୍କ ସହ ଏହି ପାର୍ଟୀକୁ ଯାଇଥିଲେ। ଏଥି ସହିତ, ପାର୍ଟି ସମୟରେ କିଛି ଘଟିଥିଲା ​​ଯାହା ପରେ ଦିଶା ପାର୍ଟି ଛାଡିଥିଲେ।

ନୀତେଶ ରାଣେଙ୍କ ଅନୁଯାୟୀ ଦିଶା ରୋହନ ରାୟଙ୍କ ସହ ରହୁଥିଲେ। ତାଙ୍କ ପିଓନ୍ସଇ ରୋହନ ରାୟ ତାଙ୍କ ସହିତ ଘରେ ଥିବାବେଳେ ଦିଶାଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଥିଲା। ନୀତେଶ ଦାବି କରିଛନ୍ତି ଯେ ଜୁନ୍ 8 ତାରିଖ ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ଦିଶା ଜୁହୁରେ ଏକ ପାର୍ଟୀ ପରେ ମାଲାଡରେ ଥିବା ତାଙ୍କ ଘରକୁ ଯାଇଥିଲେ। ରୋହନ ମଧ୍ୟ ସେହି ସମୟରେ ଫ୍ଲାଟରେ ଥିଲେ। ନୀତେଶ ରାଣେଙ୍କ କହିବାନୁସାରେ, ଯଦି ସିବିଆଇ ତାଙ୍କ ରୋହନ ରୟଙ୍କୁ ପଚରାଉଚରା କରେ, ତେବେ ସତ୍ୟ ପ୍ରକାଶ ପାଇବ ଏବଂ ସୁଶାନ୍ତ କାହିଁକି ମୃତ୍ୟୁବରଣ କରିଛନ୍ତି ତାହାର ରହସ୍ୟ ପ୍ରକାଶ ପାଇବ।

ନୀତେଶ ରାଣେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ରୋହନ ରାୟ ଏସବୁ ବିଷୟରେ ଜାଣିଛନ୍ତି, ସେ ଜାଣି ନାହାଁନ୍ତି କାହିଁକି ସେ ଭୟରେ ଲୁଚି ରହିଛନ୍ତି। ରୋହନଙ୍କୁ ମୋର ପ୍ରଶ୍ନ ହେଉଛି ଯେତେବେଳେ ଦିଶା ତଳକୁ ଖସିଥିଲେ ରୋହନ 25 ମିନିଟ ପରେ କାହିଁକି ସେଠାକୁ ଆସିଲେ? ନୀତିଶ ରାଣେ ଦାବି କରିଛନ୍ତି ଯେ ତାଙ୍କ ପାଖରେ ମଧ୍ୟ ଅନେକ ପ୍ରମାଣ ଅଛି ଯାହା ପ୍ରମାଣ କରେ ଯେ ଦିଶା ଏବଂ ସୁଶାନ୍ତଙ୍କୁ ହତ୍ୟା କରାଯାଇଛି|

ଏକ ନ୍ୟୁଜ୍ ଚ୍ୟାନେଲ ସହିତ କଥାବାର୍ତ୍ତା ବେଳେ ନୀତେଶ ରାଣେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ରୋହନ ଜାଣନ୍ତି ଯେ ମୁଁ 8 ଜୁନ୍ ରେ କ’ଣ ଘଟିଛି ତାହା ଜାଣେ। ଯଦି ସେ ସିବିଆଇକୁ ନ କୁହନ୍ତି, ମୁଁ ନିଜେ କହିବି| ରାଣେ ମଧ୍ୟ ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠାଇଥିଲେ ଯେ ରୋହନ ହେଉଛନ୍ତି ଦିଶା ମାମଲାର ମୁଖ୍ୟ ସାକ୍ଷୀ। କିନ୍ତୁ ତାହା ଏହି ଅନୁସନ୍ଧାନର ଅଂଶ ନୁହେଁ।

ଉଲ୍ଲେଖନୀୟ କଥା ହେଉଛି, ସୁଶାନ୍ତ ସିଂ ରାଜପୁତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁର ଏକ ସପ୍ତାହ ପୂର୍ବରୁ ଦିଶା ସାଲିଆନଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଥିଲା। ଦିଶା ସୁଶାନ୍ତଙ୍କ ପରିଚାଳକ ଥିଲେ। କୁହାଯାଉଛି ଯେ ଜୁହୁରେ ପାର୍ଟି ସମୟରେ କିଛି ଘଟିଥିଲା। ଯାହା ବିଷୟରେ ଦିଶା ମଧ୍ୟ ସୁଶାନ୍ତଙ୍କୁ କହିଥିଲେ। ଦିଶାଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ପରେ ସୁଶାନ୍ତ ଏକ ସାମ୍ବାଦିକ ସମ୍ମିଳନୀ କରିବାକୁ ଯାଉଥିଲେ ଯେଉଁଥିପାଇଁ ସୁଶାନ୍ତଙ୍କୁ ହତ୍ୟା କରାଯାଇଥିଲା। ତେବେ ସୁଶାନ୍ତ ଏବଂ ଦିଶାଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ବିଷୟରେ ସତ୍ୟତା ଜାଣିବାକୁ ସିବିଆଇ ଏବେବି ଚେଷ୍ଟା କରୁଛି।