ବିବାହର 17 ଦିନ ପରେ ଛୁଆକୁ ଜନ୍ମ ଦେଲେ ଯୁବତୀ, ତାପରେ ଶାଶୁଘର ଲୋକ ଯାହା କରିଲେ ଜାଣିଲେ ମୁଣ୍ଡ ପିଟି ଦେବେ …

ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶର ଉନ୍ନାଓରେ ଜଣେ ନବ ବିବାହିତା ଯୁବତୀ ବିବାହର 17 ଦିନ ପରେ ଏକ ମାତା ହୋଇ ଏକ ପୁତ୍ର ସନ୍ତାନ ଜନ୍ମ ଦେଇଥିଲେ। ଏହା ପରେ ଶାଶୁଘର ଲୋକେ ଝିଅର ଘରଲୋକଙ୍କୁ ଡାକି ସତ କହିବାକୁ କହି ଥିଲେ। ତେବେ ଏହି ସମୟ ମଧ୍ୟରେ ଶଶୁରଙ୍କୁ ହତ୍ୟା କରିବା ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟରେ ଝିଅର ପିତାଙ୍କ ଘର ସଦସ୍ୟମାନେ ଆକ୍ରମଣ କରିଥିଲେ। ଏହା ପରେ ମାମଲା ପୋଲିସ ଷ୍ଟେସନରେ ପହଞ୍ଚି ଥିଲା, ସେଠାରେ ମହିଳା ଜଣକ ପୋଲିସ ଆଗରେ ତାଙ୍କର ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ କାହାଣୀ କହିଥିଲେ। ଏହି ଘଟଣା 2019 ଡିସେମ୍ବର ମାସର| କୁହାଯାଉଛି ଯେ ମହିଳା ସେହି ସମୟର ବିକ୍ରାନ୍ତଭୀରଙ୍କୁ ଭେଟିଥିଲେ, ଯିଏକି ସେତେବେଳେ ଏସପି ଥିଲେ ଏବଂ ତାଙ୍କୁ କହିଥିଲେ ଯେ ତାଙ୍କ ପିତା ଏବଂ ଭାଇ ତାଙ୍କୁ ଦେହ ବ୍ୟବସାୟ କରିବାକୁ ବାଧ୍ୟ କରୁଛନ୍ତି। କେବଳ ଏତିକି ନୁହେଁ ସେ ତାଙ୍କୁ ବଳାତ୍କାର କରିଥିଲେ। ମହିଳାଙ୍କ ଅଭିଯୋଗକୁ ଭିତ୍ତି କରି ଏସପିଙ୍କ ନିର୍ଦ୍ଦେଶରେ 29 ଡିସେମ୍ବର 2019 ରେ ଏକ ମାମଲା ରୁଜୁ ହୋଇଥିଲା। ମହିଳାଙ୍କ ତଥ୍ୟ ଆଧାରରେ ପୋଲିସ ତାଙ୍କ ପିତା, ଦୁଇ ଭାଇ, ଦୁଇ ସମ୍ପର୍କୀୟ ଭାଇ, ସମେତ 10 ଜଣଙ୍କ ଉପରେ ରିପୋର୍ଟ ପଞ୍ଜିକରଣ କରି ତଦନ୍ତ ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲା।

ଯାଞ୍ଚ କରିବା ସମୟରେ ଜଣା ପଡିଲା ସତ

ପୋଲିସ ଦୀର୍ଘ ଦିନ ଧରି ଏହି ମାମଲାର ତଦନ୍ତ ଜାରି ରଖିଛି ଏବଂ ମଙ୍ଗଳବାର ଦିନ ଏହି ମାମଲାର ସମାଧାନ ହୋଇଛି। ପୋଲିସର ସୂଚନାନୁସାରେ, ମହିଳା ଜଣକ ପୋଲିସକୁ ଏକ ମିଥ୍ୟା କାହାଣୀ କହିଥିଲେ। ଏହି ମହିଳା ଦିଲୀପ ନାମକ ଜଣେ ଯୁବକଙ୍କ ସହ ସମ୍ପର୍କରେ ଥିଲେ। ଏହି ସମୟ ମଧ୍ୟରେ ମହିଳା ଗର୍ଭବତୀ ହୋଇଥିଲେ। ଯେତେବେଳେ ତାଙ୍କର ପରିବାର ଏହା ଜାଣିଲେ, ସେମାନେ ଯୁବତୀ ଜଣଙ୍କୁ ବିବାହ କରିଦେଲେ| ବିବାହ ସମୟରେ ଝିଅଟିର ସାତ ମାସର ଗର୍ଭଧାରଣ କରିଥିଲେ। ଏହି ସମୟରେ, ବିବାହର 17 ଦିନ ପରେ, ଝିଅଟିର ପେଟ ଯନ୍ତ୍ରଣା ହୋଇଥିଲା| ଏହା ପରେ ତାଙ୍କୁ ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ଭର୍ତ୍ତି କରାଯାଇଥିଲା। ତା’ପରେ ଶାଶୁଘର ଲୋକେ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ସତ୍ୟ ଜାଣିବାକୁ ପାଇଲେ ଯେ ଝିଅଟି ଗର୍ଭବତୀ ଅଛି| ଏହି ସମୟରେ, ଏହି ଝିଅଟି ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ଏକ ପୁତ୍ର ସନ୍ତାନ ଜନ୍ମ ଦେଇଥିଲା| ଏହି ସମୟରେ ଯେତେବେଳେ ଏହି ଘଟଣା ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଲା, ଏହି ଝିଅଟି ତାଙ୍କ ପ୍ରେମିକଙ୍କ କଥାରେ ପରିବାରକୁ ମିଥ୍ୟା ଅଭିଯୋଗ କରି ଏକ ମାମଲା ଦାୟର କରିଥିଲା।

ପୋଲିସର ସୂଚନାନୁସାରେ, ମହିଳା ଜଣକ ଗ୍ୟାଙ୍ଗ ବଳାତ୍କାରର ମିଥ୍ୟା ରିପୋର୍ଟ ଦାଖଲ କରିଥିଲେ। ଏଥି ସହିତ, ଅନୁସନ୍ଧାନରେ ମହିଳା ଜଣକ ନିଜ ପ୍ରେମୀଙ୍କ କଥାରେ ଏହି ସବୁ କହିଥିବା ସ୍ୱୀକାର କରିଥିଲେ। ଏହା ପରେ ପୋଲିସ ପ୍ରେମିକକୁ ଗିରଫ କରିଛି। ଲକ୍ଷ୍ନ ବନ୍ତ୍ରା ପୋଲିସ୍ ଷ୍ଟେସନ ଅଞ୍ଚଳର ଏହି ମହିଳା 29 ଡିସେମ୍ବର 2019 ରେ ଏକ ମାମଲା ଦାୟର କରିଥିଲେ। ମହିଳା ଜଣକ ଅଭିଯୋଗ କରିଥିଲେ ଯେ 3 ବର୍ଷ ଧରି ତାଙ୍କ ପିତା ଏବଂ ଭାଇ ତାଙ୍କୁ ଦେହ ବେପାର କରିବାକୁ ବାଧ୍ଯ କରୁଥିଲେ। ସେ ନିଜେ ମଧ୍ୟ ତାଙ୍କୁ ବଳାତ୍କାର କରିଥିଲେ। ଏହି ଅବଧିରେ,ସେ ସାତ ମାସ ଗର୍ଭବତୀ ହେବା ପରେ ପିତା ତାଙ୍କୁ ଉନ୍ନାଓର ସାଦର କୋଟୱାଲୀ ଅଞ୍ଚଳର ଏକ ଗାଁରେ ବିବାହ କରିଥିଲେ। ବିବାହର 17 ଦିନ ପରେ ତାଙ୍କର ପ୍ରସବ ପୀଡା ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିଲା| ତା’ପରେ ଶାଶୁଘର ଆଗରେ ତାଙ୍କର ସତ୍ୟ ଆସିଲା|

ମହିଲା ପୋଲିସ ଷ୍ଟେସନ ଏସଆଇ ଇନ୍ଦ୍ରପାଲ ସିଂ ସେଙ୍ଗର କହିଛନ୍ତି ଯେ ବିବାହର ଦୁଇ ବର୍ଷ ପୂର୍ବରୁ ଲକ୍ଷ୍ନର ବନ୍ତରା ପୋଲିସ ଷ୍ଟେସନ ଅଞ୍ଚଳରେ ରହୁଥିବା ଦିଲୀପଙ୍କ ସହ ମହିଳାଙ୍କର ଅନୈତିକ ସମ୍ପର୍କ ଥିଲା। ଇତି ମଧ୍ୟରେ ସେ ଗର୍ଭବତୀ ହେବା ପରେ ଅନ୍ୟ ଜଣେ ଯୁବକଙ୍କୁ ବିବାହ କରିଥିଲେ। ନିଜ ଅପରାଧକୁ ଲୁଚାଇବା ପାଇଁ ପ୍ରେମିକଙ୍କ ନିର୍ଦ୍ଦେଶରେ ମହିଳା ଜଣକ ବାପା ଏବଂ ଅନ୍ୟମାନଙ୍କୁ ଦୋଷାରୋପ କରିଥିଲେ। ଏହା ପରେ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଦିଲୀପ ଏବଂ ପରିବାର ସହ ଶିଶୁର ଡିଏନ୍ଏ ନମୁନା ସଂଗ୍ରହ କରାଯାଇ ଟେଷ୍ଟ ହେବା ପରେ ପିଲାଟି ଦିଲୀପର ବୋଲି ଜଣାପଡିଛି। ଏହା ପରେ ଦିଲୀପଙ୍କୁ ଗିରଫ କରାଯାଇ ଜେଲକୁ ପଠାଇ ଦିଆଯାଇଥିଲା।